שמעתם על החומר קאפה ולא תמיד ידעתם למה הוא נועד ובאילו הדפסות עושים בו שימוש. במאמר לפניכם נערוך סקירה על – איך מדפיסים על קאפה. הדפסה על קאפה נעשה על ידי חומר שעשוי מ- 2 שכבות שיש עליהן חומר מוקצף, וזה מה שגורם לעבודה נוחה מאוד ויעילה, וגם מאפשר לחומר להפוך לקשה ויציב.

 

איך מדפיסים על קאפה

 

יש כמה שלבים חשובים בתוך תהליך הדפסה על קאפה

בשלב הראשוני יבחר הלקוח את התמונה שירצה ושהיא הכי לטעמו. אותה סורקים ומגדילים לגודל שבו מעוניינים. בשלב לאחר מכן מדפיסים את התמונה על נייר מיוחד של צילום ומניחים את מה שהודפס על גבי לוח. הדבקת התמונה על לוח הקאפה תעשה על ידי דבק ייחודי שלא הורס את הגוונים של התמונה ומגן עליה. אח"כ מחכים עד שהדבק יבש וחותכים חיתוך מהודק של השוליים.

בשלב האחרון רצוי מאוד לבצע למינציה לתמונה מה שמגן ושומר עליה מכל מיני שריטות ופגיעות.  אפשרות נוספת להדפסה של תמונה תהייה הדפסה על בדים מהחומר המוכר – הקנבס. בד הקנבס הוא בד קשה ויציב במיוחד, אך הקאפה תהיה אף היא קשה מאוד.

לרוב, כשנדפיס תמונה על קנבס נאלץ לעשות מתיחה של הבד על גבי מסגרת שהיא תהיה עשויה מעץ, וזה על מנת להעניק לה יציבות ומסגרת וגם להצליח לגרום מעין אשליה של המשך של התמונה, הדפסת תמונות על קאפה אינה מצריכה מסגור. לשתי שיטות אלה יש יתרונות ויש חסרונות וכל אחת מהן תתאים לשימוש אחר לגמרי, וזאת גם בהתאם למה שהלקוח ירצה ויעדיף. בנוסף חשוב לדעת שיש עוד המון סוגים משטחי הדפסה, כמו הדפסה על עץ, הדפסה על מגנטים ועוד. 

מי מדפיס על קאפה?

הדפסה על קאפה תהייה שימוש למגוון רחב של צרכים ועבור מנעד של בתי עסק וחברות למיניהם.  בית עסק או חברה שיהיו מעוניינים לפרסם את עצמם בתערוכה או בזמן יריד יבצעו הדפסה על קאפה, גם מארגנים של תערוכה או גלריה או השקה של חברה, יבחרו לעיתים, שכל מה שיוצג, המוצר או המודל, יוצג בצורה עומדת ויציבה ולצורך זה יעשו שימוש בקאפה.

גם באוניברסיטאות ובמגוון של מכללות עושים שימוש בהדפסה על קאפה, זאת כדי ליצור שלטים שמטרתם להכווין. בנוסף, גם חנויות למזון ומסעדות עם אוכל מהיר יבצעו הדפסה על קאפה לצרכי שילוט ותפריט. הדפסה על קאפה מאוד מבוקשת ופופולרית בימנו ותהייה שימושית בשל הפשטות והנוחות שלה, ובעיקר בשל העמידות של החומר.

אצלנו בדפוס שהרבני בפתח תקווה, תוכלו למצוא מגוון רחב מאוד של פתרונות דפוס כגון דפוס פורמט רחב, דפוס דיגיטלי ועוד, צרו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר.

שיתוף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

סגירת תפריט
Call Now Button